12530

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete Uğurlanışının 80. Yılında Biga Meslek Yüksekokulunda Düzenlenen Törenle Anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete Uğurlanışının 80. Yılında Biga Meslek Yüksekokulunda Düzenlenen Törenle Anıldı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marş’ının okunması ile başlayan programa, Biga Meslek Yüksekokul müdürü, müdür yardımcıları, öğretim görevlileri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Topluluk Başkanı Doğan ŞENYAŞA’nın program akışını sunmasının ardından Biga Meslek Yüksekokulu Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü Öğr. Gör. Hakan Uyar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Uyar konuşmasında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar geçen 57 yıllık yaşamında yaptıklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından gerçekleştirdiği devrimler ile milletimize yepyeni ufuklar açtığını vurguladı.

Ardından Gıda Teknolojisi Programı öğrencisi Gizem AKAN ve Pazarlama Programı öğrencisi Tugay ÜZÜM tarafından hazırlanan  “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konseriyle devam eden program, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü’nün öğrencilere teşekkür belgesi vermesiyle son buldu.